Amundi Czech Ladies Challenge se vrací na Konopiště!

21.04.2021

Druhá nejvyšší evropská ženská profesionální golfová série LET Access Series se vrací i v roce 2021 do České republiky. Od 3. do 5. června 2021 bude Amundi Czech Ladies Challenge hostit golfový resort Konopiště.

Amundi Czech Ladies Challenge je prvním ze čtrnácti profesionálních turnajů LET Access Series, které se v roce 2021 uskuteční. Do České republiky má namířeno přes 100 hráček z celkem 25 zemí. České a zahraniční   profesionálky se zde setkají s těmi nejlepšími domácími amatérskými golfistkami a budou bojovat o celkové prize money ve výši 37.500 euro.

Po roční přestávce, kdy se turnaj odehrál v Prague City Golf na Zbraslavi, se akce vrací zpět na Konopiště. "Je pro nás potvrzením silné pozice Golf & Spa Resortu Konopiště, že po roční přestávce, způsobené pandemickou situací, budeme opět hostit tento prestižní turnaj, který je navíc z našeho pohledu významným odrazovým můstkem pro mladé ženské talenty. Předpokládám, že hřiště bude opět připraveno, tak jako v minulých letech, k maximální spokojenosti hráček i organizátorů. Věřím, že v kombinaci s ojedinělým zázemím resortu zajistí, že všichni zúčastnění budou na chvíle strávené na Konopišti vzpomínat jen v tom nejlepším," prozradil prezident Golf Clubu Konopiště, Petr Uhlík.

Hlavním titulárním partnerem turnaje je opět mezinárodní finanční skupina Amundi Asset Management, a.s., která tuto sportovní událost podporuje již třetím rokem. Společnost Amundi podporuje golf na mezinárodní úrovni už od roku 2011. Počínaje letošním rokem se na příštích 5 let stala hlavním partnerem dámského turnaje ve francouzském Evian. Turnaj se přejmenoval na The Amundi Evian Championship. "V podpoře dámského golfu vidíme příležitost, jak demonstrovat hodnoty naší společnosti, její rozmanitost a kvalitu," říká Franck du Plessix, CEO Amundi ČR.

Amundi Czech Ladies Challenge je nejvýznamnějším turnajem České golfové federace, v jejímž kalendáři ho najdeme již popáté. "Jedná se bezesporu o náš nejvýznamnější turnaj pro české výkonnostní hráčky, zejména pak amatérky, které plánují přechod k profesionálkám. Pořádáním turnaje se automaticky stáváme členy programu pro výměnu hráčských karet s ostatními evropskými pořadateli. Můžeme tak nabídnout dostatek herních příležitostí a připravit hráčky na tvrdou konkurenci evropského ženského golfu," představuje vizi České golfové federace její generální sekretář Aleš Libecajt.

V podobném duchu navazuje i ředitelka turnaje Ana Larraneta ze Španělska. "Do České republiky se vracím již popáté a vždy jsem zde měla možnost při turnajích LETAS zažít skvělou organizaci a velmi přátelskou atmosféru. Osobně jsem ráda, že na tomto turnaji mají možnost hrát amatérské hráčky v rozšířeném počtu. Reprezentuje tak přesně vizi LETAS, která nabízí příležitost širokému spektru profesionálek v boji o kartu na Ladies European Tour, zároveň ale dává šanci elitním amatérkám poměřit své síly s profesionálními golfistkami."

Oba pak kvitují možnosti resortu na Konopišti, kde je možné nejen turnaj odehrát, ale také ubytovat všechny hráčky. "V této době je pro nás prioritou zdraví všech hráček a minimalizace zdravotních rizik. Na Konopišti budou golfistky i vedení turnaje na jednom místě, v komfortu a bezpečí," shodli se téměř jednohlasně Aleš Libecajt i Ana Larraneta.

Veškeré informace o turnaji, včetně aktualit, a doprovodného programu naleznete na stránkách www.czechladieschallenge.cz.