Amundi Czech Ladies Challenge přivítá na začátku června Zbraslav

06.05.2022

Druhá nejvyšší evropská ženská profesionální golfová série LET Access Series má namířeno i letos do Česka. Od 3. do 5. června 2022 bude šestý ročník Amundi Czech Ladies Challenge hostit hlavní město Praha.

Amundi Czech Ladies Challenge se po roční odmlce vrací na Zbraslav do Prague City Golf Clubu. Bude se jednat o čtvrtou zastávku druhé nejprestižnější ženské profesionální tour v Evropě z celkově 16 turnajů, které vyvrcholí na konci října velkým finále v Paříži.

Do Česka má namířeno více než 100 hráček z celkem 27 zemí. Startovní pole bude složeno jak z českých, tak také zahraničních profesionálek, které se zde setkají s těmi nejlepšími domácími amatérskými golfistkami. Největší hvězdou a lákadlem pro české fanoušky bude dozajista loňská vítězka Sára Kousková, pro kterou bude tento turnaj prvním startem v kariéře v roli profesionálky.

Kousková v loňském roce na Konopišti doslova deklasovala celé startovní pole, nicméně vítězný šek v hodnotě 6.000 euro jako amatérka přijmout nemohla. Letos se pokusí na svém domácím hřišti uspět znova, nicméně s tím, že na podíl z dotace 37.500 euro již bude mít jako profesionálka nárok.

"Bude to pro mě určitě speciální moment v kariéře. Stát se profesionálkou bylo mým přáním od dětství. Podle mě jsem si pro přestup nemohla vybrat lepší místo než hřiště, které beru za své domácí," svěřuje se s úsměvem sobě blízkým dvaadvacetiletá česká naděje pro olympijské hry v Paříži. "Svůj poslední týden na univerzitě v USA jsem uzpůsobila tomu, abych na Amundi Czech Ladies Challenge mohla startovat, moc se na turnaj těším. A ač to bude podobné jako loni, tzn. že půjdu z letadla skoro hned na tréninkové kolo, přizpůsobím vše tomu, abych udělala radost všem fanouškům, kteří nás přijdou podpořit," vrátila se Kousková k loňskému ročníku a svému pozdnímu příletu ze zámoří, který ale nakonec na Konopišti vedl k suverénní výhře.

Generálním partnerem turnaje je již počtvrté mezinárodní finanční skupina Amundi Asset Management, a.s., která je významným podporovatelem golfu na celosvětové úrovni. Mezi její nejvýznamnější sponzorované turnaje patří ženský golfový major Amundi Evian Championship, nově pak také např. Amundi German Masters. "Jsme pocteni, že máme možnost rozvíjet a podporovat dámský golf a to na té nejvyšší možné úrovni. Umožňujeme mladým a velice talentovaným hráčkám účast na těch nejprestižnějších golfových turnajích a dáváme jim šanci ukázat jejich zlepšující se výkony a potenciál.V podpoře ženského golfu demonstruje Amundi svou současnou příslušnost k hodnotám, které jdou ruku v ruce s rozmanitostí sportu a rovností společnosti," popisuje důvody podpory ženského golfu Franck du Plessix, CEO Amundi Czech Republic.

Amundi Czech Ladies Challenge je nejvýznamnější turnajem na našem území pro Českou golfovou federaci, která je také spolupořadatelem červnového klání. "Na turnaj se samozřejmě těšíme, stejně jako na celou soutěžní sezónu, která startujte právě v těchto dnech. Samotná Amundi Czech Ladies Challenge je pro nás zcela zásadní s ohledem na plnění našich cílů - nabídnout našim, zejména amatérským hráčkám, dostatek herních příležitostí v silné konkurenci a připravit je na profesionální kariéru," svěřuje se Aleš Libecajt, generální sekretář ČGF. "Po dvou covidových ročnících se vracíme do normálního režimu. Věřím, že se podaří zaplnit startovní listinu zajímavými hráčkami z Česka i zahraničí, které budou divákům na Zbraslavi předvádět skvělý golf."

Veškeré informace o turnaji, včetně aktualit a doprovodného programu, naleznete na stránkách www.czechladieschallenge.cz.