Divoká karta Amundi pro Kláru Sionkovou

28.05.2021

Patnáctiletá Klára Sionková se stala držitelkou divoké karty od společnosti Amundi, generálního partnera Czech Ladies Challenge. "Když jsem se dozvěděla, že jsem od společnosti Amundi obdržela divokou kartu, byl to pro mne velmi příjemný šok. Jsem jim velmi zavázaná a věřím, že jak při samotném turnaji, tak v budoucnu, nezklamu jejich důvěru," říká mladá naděje českého golfu, která se v loňském roce stala nejlepší kadetkou na Národní golfové tour mládeže. 

"Bude se jednat o mou premiéru na profesionálním okruhu, takže jsem plná očekávání, nicméně převládají u mne pozitivní pocity. A cíle? Budu se snažit hrát co nejlépe, chci mít z hry především radost. A pokud se mi podaří projít cutem, budu určitě spokojená," přidává Klára Sionková (Albatross GC), dcera dlouholetého českého fotbalového reprezentanta Libora Sionka.

"Pro divokou kartu jsme hledali hráčku, pro kterou by byl náš turnaj příležitostí, jak se v golfu posunout dál, na vyšší metu. Z našeho pohledu patří někomu, kdo by se na turnaj nedostal, nikoli však kvůli slabé výkonnosti, ale např. kvůli nízkému věku. Nabízet příležitosti a rozvíjet talenty je jeden ze tří pilířů, které v Amundi ctíme - kromě ochrany životního prostředí (E), angažování se v řízení společnosti (G), je to podpora společenská/sociální (S)," vysvětluje Franck du Plessix, CEO Amundi Czech Republic Asset Management, důvody, které hrály svou roli při udělování divoké karty. 

"Při pečlivém hledání jsme narazili na Kláru Sionkovou, která nedávno i přes svůj mladý věk zvítězila na prestižním turnaji Czech Golf Amateur Tour. Líbila se nám její sportovní všestrannost, zdravé ambice i důraz, který sama klade na dobré vzdělání. Podle nás je ukázkovým příkladem sportovce, který si zaslouží podporu," dodává du Plessix s tím, že bude se zaujetím sledovat výkony Kláry Sionkové při její premiéře ve světě velkého golfu.