Dočkali jsme se! Startuje Amundi Czech Ladies Challenge 2021!

02.06.2021

Již zítra startuje jeden z vrcholů české ženské golfové sezóny. Amundi Czech Ladies Challenge, která se uskuteční od 3. do 5. června 2021, přilákala na Konopiště i přes pandemické komplikace téměř 90 hráček z 24 zemí světa.

Amundi Czech Ladies Challenge je prvním ze čtrnácti profesionálních turnajů LET Access Series, které se v roce 2021 uskuteční. České a zahraniční profesionálky se zde setkají s těmi nejlepšími domácími amatérskými golfistkami a budou bojovat o celkové prize money ve výši 37.500 euro. Vítězce pak z této částky připadne šek na 6.000 euro.

České hráčky, kterých bude ve startovním poli nakonec 29, budou zastoupeny všemi nejlepšími domácími amatérkami. Z profesionálek bude chybět jen Klára Spilková a Karolína Vlčková, hrající na zámořských Tour.

Největší zastoupení bude mít s 9 hráčkami Prague City Golf Club, který bude reprezentovat i nejlepší česká amatérka posledních let, Sára Kousková. Ta startuje ve čtvrtek v 9:06. Mezi další zajímavé tváře patří také Tereza Melecká (Golf Club Kunětická Hora, TT - 8:44), dvojnásobná stříbrná medailistka tohoto turnaje. Nebo teprve patnáctiletá naděje českého golfu, Klára Sionková (Golf Club Albatross), dcera bývalého fotbalového reprezentanta, která startuje na divokou kartu generálního partnera, společnosti Amundi. Tu čeká první kolo ve sledovaném flightu, který startuje v 9:17 z jamky č.1 a kromě Sionkové v něm budou Lucie Andre z Francie a Cecilie Finne-Ipsen z Dánska. 

Turnaj má ve středu na programu tréninkové kolo, ve čtvrtek pak již začne Amundi Czech Ladies Challenge naplno. Po pátečním kole projde do sobotního finálové dne nejlepších 45 profesionálek. Vítězku letošního ročníku poznáme na Konopišti v sobotu po 15.hodině.

Startovní časy prvního kola naleznete zde.