Melecká: Ráda bych na Konopišti zvedla pohár!

26.04.2021

Tereza Melecká, historicky nejúspěšnější hráčka Amundi Czech Ladies Challenge, se již nemůže dočkat letošního ročníku, kde bude chtít navázat na své předchozí výkony.

Dvaadvacetiletá Češka aktuálně studuje na East Tennessee State University, na které ji letos čeká poslední semestr. Za mořem nedávno oslavila svůj čtvrtý individuální triumf. "Letošní jarní sezóna běží velmi dobře. Odehráli jsme 5 turnajů a kromě vítězství na Chattanooga Classic se mi povedlo brát třetí a čtvrté místo na dvou dalších turnajích." Své dosavadní úspěchy přičítá i většímu času, který tráví tento semestr na golfu. "Díky Covidu máme hodiny online, proto se na golf dostanu častěji než tomu bylo doposud. Snažím se připravovat důsledně i v posilovně, kde trávím čas před online vyučování. To končí každý den před polednem, takže na trénink na hřišti mám vždy téměř celé odpoledne."

Americká část sezóny tak probíhá slibně, její vrchol je však ještě před Terezou. "Povedlo se nám s naším universitním týmem vyhrát kvalifikaci na "Regionals" (jedno ze čtyř regionálních finále NCAA, ze kterých postoupí vždy 6 nejlepších týmů do NCAA National Finals - pozn. red), což je velký úspěch a byl to jeden z týmových cílů pro tuto sezónu. Teď je před námi na začátku května právě regionální finále, bylo by samozřejmě skvělé překvapit a podívat se do finále."

Poté čeká Terezu přesun do Evropy, kde by si ráda zahrála jak reprezentační týmové, tak individuální šampionáty starého kontinentu. A jak s úsměvem na tváři dodává, těší se zejména domácí turnaje. "Ty v domácím prostředí si moc užívám. Je skvělé mít po svém boku rodinu, zvlášť na Konopišti, které patří mezi má oblíbená místa. Vzpomínky na minulé české turnaje LETAS mám samozřejmě úžasné. I proto bych ráda zopakovala co nejlepší umístění při Amundi Czech Ladies Challenge. Nebojím se říct, že bych už po dvou druhých místech ráda zvedla v červnu pohár nad hlavu."

Smělé plány má Tereza nejen na Amundi Czech Ladies Challenge, ale také po návratu do USA. "Bakalářské studium končím tento semestr, ale vzhledem ke koronavirové situaci nám univerzita nabídla možnost hry i pátý rok. Nabídku jsem využila, nicméně jen na jeden semestr. Plánuji v srpnu totiž účast na Q-School, kde bych ráda zabojovala o kartu na LPGA a tím pádem mé kroky směřují k profesionálkám."

Tereze budeme držet palce nejen při bojích za mořem, ale zejména na Amundi Czech Ladies Challenge, kde bude od 3. do 5. června bojovat o svou premiérovou trofej na profesionálním okruhu. Hodně štěstí!