Na Konopišti finišují přípravy na start!

31.05.2021

Na Konopišti finišují přípravy. Hřiště je ve výborném stavu, zázemí je již také připraveno, nezbývá tedy nic jiného, než se začít těšit na čtvrtek, kdy bude odpálena první turnajová rána. 

Amundi Czech Ladies Challenge, která se uskuteční od 3. do 5. června 2021, přilákala na Konopiště i přes pandemické komplikace téměř 100 hráček z 24 zemí světa. "Jsem rád, že ve startovním poli bude několik zvučných jmen evropského ženského golfu. Do Čech se např. vrací i vítězka první Czech Ladies Challenge z roku 2017, sympatická Francouzka Lucie Andre," kvituje Luboš Klikar, technický ředitel České golfové federace. "Zahušťování kalendáře turnajů vinou pandemie, řada trvajících restrikcí a přímá časová kolize našeho turnaje s turnajem Ladies European Tour ve Francii výrazně ovlivnila počet hráček, které na Konopiště přijedou. Nicméně i přes veškeré komplikace se povedlo organizátorům přilákat velmi kvalitní startovní pole, které prověří síly našich nejlepších domácích hráček," shrnuje startovní pole zkušený matador, pro kterého je Amundi Czech Ladies Challenge v posledních letech srdeční záležitostí. "Přípravy v této chvíli finišují. Velké poděkování patří pořádajícímu resortu na Konopišti, agentuře GM Pro pana Petra Žáka a titulárnímu partnerovi společnosti Amundi. Na turnaj a na výkony spousty mladých českých hráček se moc těším. Amundi Czech Ladies Challenge je v posledních letech jedním z vrcholů mé golfové sezóny."

 Hřiště Radecký je ve velmi dobré kondici a určitě prověří kvality všech 90 přihlášených hráček. Ty, které tu startovaly v minulých letech, určitě zaznamenají prodloužení několika klíčových jamek včetně tříparové jamky č. 6 nebo finálové jamky č. 18. 

Důležitost pořádání turnajů tohoto formátu si uvědomuje i Český olympijský výbor, který podporuje již po několikáté Amundi Czech Ladies Challenge svou záštitou. "Organizovaný amatérský i vrcholový sport obecně dostal během pandemie hodně na frak a je důležité, aby se co nejrychleji opět nastartoval a dostal do tempa," vysvětluje Petr Graclík, generální sekretář ČOV. "Věříme, že je důležité, aby akce tohoto typu měla každoročně pevné místo v českém golfovém kalendáři. Setkání a srovnání většího počtu českých hráček se světem je pro jejich rozvoj velmi žádoucí a přínosné. Zároveň turnaj opět prověří české pořadatelské dovednosti, které vždy obstály na výbornou," dodává Graclík.