Ohlédnutí za Amundi CLC 2020 na Zbraslavi

23.04.2021

V minulém roce se Amundi Czech Ladies Challenge přesunula z Konopiště do Prague City Golf na Zbraslavi. Změna to byla vynucená koronavirovými opatřeními, nicméně Prague City Golf resort se v polovině září zhostil pořádání turnaje na výbornou. Hřiště bylo připravené fantasticky a jak hráčky, tak organizátoři si pochvalovali rychlé greeny i relativně těžce nastavené podmínky. Na Zbraslavi opravdu musely golfistky, které chtěly uspět, ukázat vše, co v nich bylo.

Zprvu to vypadalo, že se se složitými hracími podmínkami vypořádala nejlépe mladá Slovinka Pia Babnik. Té patřilo po prvním dni vedoucí postavení na leaderboardu se skóre -5. Druhý den však přinesl změnu ve vedení. Slovinskou naději vystřídala zkušená Angličanka Cara Gainer, které se podařilo zahrát ještě o ránu lépe, než Pie Babnik první den. Avšak ani anglické golfistce nebylo zřejmě souzeno na Zbraslavi vyhrát. Ve finálovém kole ji předčila její kolegyně z finálového flightu Tiia Koivisto. Stačilo jí k tomu 68 ran a s celkovým skóre -9 si připsala kromě vítězství o dvě rány také šek na 6.000 euro. Druhé místo si odvážela z Prahy Cara Gainer a třetí příčku vybojovala Gabrielle Macdonald ze Skotska (-6).

České hráčky míchaly pořadím v elitní desítce zejména první den. Sára Kousková dělila po výsledku -3 třetí místo. Druhý den, který se Kouskové vůbec nepovedl, se vyšvihla Lucie Hinnerová, která s 3 ránami pod normu zbraslavského hřiště útočila dokonce na stupně vítězů... Bohužel jí však nevyšlo poslední kolo. Nejlepším umístěním tak bylo pro domácí hráčky konečné 12.místo, které dělily společně Patricie Macková, Sára Kousková a Agáta Vahalová.

Věříme, že se v letošním ročníku povede zanechat významnější českou stopu. Navázat na svá předchozí umístění bude chtít zejména Tereza Melecká, která se naposledy na Konopišti radovala z druhého místa. Povede se jí umístění z roku 2019 ještě vylepšit? Odpověď dostaneme od 3. do 5. června na Konopišti!