Sára Kousková opět excelovala a vede před finále o sedm ran.

04.06.2021

Další skvělý den má za sebou český golf na turnaji AMUNDI Czech Ladies Challenge, které dnes pokračovalo na Konopišti. Své vedení upevnila Sára Kousková, která už má náskok sedmi ran. V TOP 10 má Češky před finálovým kolem čtyři hráčky, všechno amatérky.

V Golf Resortu Konopiště dnes panovalo opět ideální golfové počasí a na výsledcích špičkových hráček se to projevilo. Turnaj je vstupním letošním turnajem profesionální série LET Access Series, ale soutěži zatím vládnou domácí amatérky, které se teprve nedávno vrátily z amerických univerzit.

Sára Kousková měla ale vůbec štěstí, že se ráno dostala včas na start. Stejně jako některé další hráčky ji totiž zdržela dopravní nehoda na hlavním tahu do jižních Čech, ale naštěstí nemusela později uzavřenou silnici objíždět po okolních komunikacích. Méně štěstí měl caddy Kláry Sionkové, který kvůli stejnému problému dorazil až v průběhu hry.

Jenže oběma Češkám ranní příhoda neublížila. Sára Kousková začala skórovat výrazněji až na druhé devítce, kde si dokonce připsala eagle na čtrnácté jamce. Průběžné skóre -13 (64,67), znamená náskok sedmi ran před nejbližší pronásledovatelkou Ninou Pegovou (-6) z Ruska. "Hrálo se mi dobře. První devítka byla stabilní, přišlo birdie hned na jedničce a to mě dostalo do dobré nálady. Oproti včerejšku jsem neměla tolik šancí, ale proměnila jsem zase hodně puttů. Druhá devítka byla opět lepší, ale na patnáctce jsem dala místo eaglu díky čtyřputtu double bogey," svěřila se vedoucí hráčka Prague City Golf.

Patnáctiletá Klára Sionková hrála také výborně a s výsledkem -1 (73+70) je zatím největším překvapením turnaje a probojovala se už do TOP 10. "Na začátku jsem byla nervózní, první start na profesionálním turnaji se projevil, ale v druhém kole jsem byla už více v klidu, soustředila jsem se jen na sebe a komunikaci s kedíkem," prohlásila hráčka Albatross GC Praha. A skvěle si dnes vedla také Patricie Macková -3 (70+71), která se posunula na dělené třetí místo.

Olomoucká golfistka Tereza Melecká připomněla svoje výkony z ročníků 2018 a 2019, kdy skončila na zdejším turnaji druhá. Jenže na patnácté jamce dnes obdržela dvě trestné rány za chybné odstranění nepohyblivé závady a skončila na průběžné skóre -3 (72+69), což jí po dnešním kole znamená průběžné třetí místo. Dopadla lépe než v prvním kole Agáta Křenková, která si ve čtvrtek připsala za hru chybným míčem dokonce deset trestných ran... Nejlepší českou profesionálkou v průběžném pořadí je na 28. pozici Kateřina Vlašínová +4 (75+73).

Leaderboard i startovní listinu naleznete zde.