Kousková zářila na finále NCAA. Bude i na Konopišti!

27.05.2021

České hráčky, kterých bude ve startovním poli nakonec 29, budou zastoupeny při Amundi Czech Ladies Challenge všemi nejlepšími domácími amatérkami. Z profesionálek pak bude chybět jen Klára Spilková, hrající na zámořské LPGA Tour.  

Největší zastoupení bude mít s 9 hráčkami Prague City Golf Club, který bude reprezentovat i nejlepší česká amatérka posledních let, Sára Kousková. Ta má čerstvě za sebou, společně s Patricií Mackovou, historický zápis pro celý český golf. 

V tomto týdnu se obě hráčky zúčastnily finálového turnaje americké universitní ligy NCAA. Patricie Macková se svou University of Maryland bojovala, nicméně premiérovou účast - individuální i týmovou - v postup do play-off nepřetavila. Po výsledcích 76, 79, 79 se po třech kolech do dalších bojů již nepodívala. I samotná účast na tomto prestižním turnaji je pro ni však velkým příslibem a zkušeností do budoucna.

To Sára Kousková předvedla ve čtyřech individuálních kolech skvělý výkon. Vyrovnané rundy za 74, 70, 72 a 74 ran jí vynesly umístění v TOP 15, a navíc svým výkonem pomohla University of Texas k postupu do play-off z pátého místa. Tam také přispěla svým bodem k vedení, nicméně ani ten nakonec k postupu do semifinále nestačil. 

"Z finále NCAA odjíždím asi převážně spokojená. Samozřejmě jsme byli velmi blízko k ještě lepšímu výsledku, ale přeci jen být v nejlepší osmičce týmů v celé Americe je úžasný výsledek," popisuje pocity po finále NCAA Kousková. "Individuální výsledek byl příjemnou tečkou za konzistentní americkou částí sezóny a pozitivně mě naladil na turnaje v Evropě," dodává k první části sezóny jednadvacetiletá Češka, která se rozhodla na Amundi Czech Ladies Challenge startovat i přes pozvánky na zahraniční turnaje. "Přiletím sice pár hodin před turnajem, ale už se na atmosféru v Česku moc těším. Jsem vděčná ČGF za jejich podporu, která ostatně byla hlavním důvodem toho, proč jsem se rozhodla přijet na Konopiště a oželet turnaje v zahraničí."