V zámoří vrcholí universitní boje - i s Češkami!

09.05.2021

Ve Spojených státech vrcholí nejvyšší universitní soutěže a my se můžeme těšit i na početné české zastoupení. V zámoří nastoupí 6 českých a 1 slovenská hráčka, které budou nejen bojovat v NCAA Regionals, ale s největší pravděpodobností se také všechny představí na červnové Amundi Czech Ladies Challenge.

Jak tedy nyní bude vypadat semifinále zámořské nejvyšší soutěže NCAA Division 1? Všechny universitní týmy bojovaly ve svých konferencích o to, aby se prokousaly na jedno ze čtyř regionálních finále. Losování, které v přímém přenosu vysílal americký Golf Channel, rozdělilo týmy na čtyři místa - do Stanfordu, Lousville, Baton Rouge a Columbusu. V každém z nich je ve hře 6 týmových vstupenek na prestižní finále NCAA Finals, které bude hostit za dva týdny Arizona.

Je skvělé, že všechna dějiště budou mít minimálně jedno česko-slovenské zastoupení. Do Columbusu míří na Scarlet course Františka Luňáčková, která bude reprezentovat barvy Coastal Carolina University. Také na slavné universitě ve Stanfordu bude zastoupení jednočlenné. Denver university, která má ve svých řadách Slovenku Katarínu Drocárovou, nebude sice patřit, stejně jako Coastal Carolina k favoritům na postup, ale věříme, že se ve startovní poli obě nám dobře známé hráčky neztratí.

Zřejmě nejkvalitnější startovní pole v regionálním finále bude k vidění v Lousville. Výhodu domácího prostředí tak bude mít Hana Ryšková, reprezentantka místní university, na jejímž hřišti se hraje. Kromě ní bude bojovat o postup také University of Texas s nejlepší českou amatérkou Sárou Kouskovou. Ta si letos připsala první zámořskou turnajovou výhru a netají se ambicemi na postup do NCAA Final. Tak uvidíme, kdo bude v měření sil lepší, zda domácí Lousville nebo ambiciózní Texas. Každopádně startovní listina je natřískaná k prasknutí - k vidění zde bude nejlepší světová amatérka Pauline Roussin-Bouchard nebo loňská nejúspěšnější amatérka zbraslavské Amundi Czech Ladies Challenge, Rakušanka Emma Spitz.

Co do počtu českých hráček nejvýraznější, bude NCAA Regional v Baton Rouge. Tam míří letošními tituly ověnčená Tereza Melecká (East Tennessee state un.), miamská Kristýna Frýdlová i další zbraslavská hráčka Patricie Macková, reprezentující University of Maryland. Startovní pole bude i v Baton Rouge velmi kvalitní, nicméně zálusk na postup na NCAA Final mají všechny tři univerzity, jejichž barvy hájí české hráčky.

Kterých 24 týmů postoupí na nejprestižnější universitní turnaj světa se dozvíme již ve středu v noci. Věříme, že i při finále bude mít zastoupení český a slovenský golf. Stejně tak že i hráčky, které sbírají zkušenosti v USA, je budou mít možnost prodat při Amundi Czech Ladies Challenge, které startuje již za necelý měsíc. Buďte u toho s námi!